Neva Lukić

Kontakt: neva.lukic@gmail.com
Website: www.nevalukic.com

Neva Lukić rođena je 1982. u Zagrebu. Diplomirala je povijest umjetnosti i arheologiju u Zagrebu, i magistrirala Teoriju moderne i suvremene umjetnosti na sveučilištu Leiden u Nizozemskoj. Aktivna je kao književnica, likovna kritičarka i kustosica. Njezine pjesme i priče objavljene su u raznim časopisima i zbornicima te na radioteleviziji, a sudjelovala je i na različitim čitanjima/festivalima proze i poezije. Surađuje s umjetnicima iz drugih umjetničkih područja s ciljem stvaranja interdisciplinarnih radova bliskih video umjetnosti, literarnom performansu odnosno vizualnoj poeziji. Članica je AICE (internacionalnog udruženja likovnih kritičara), studijske sekcije ULUPUH-a i HDP-a.

Objavila
More i zaustavljene priče (zbirka priča, HDP, 2016.)
Sjene sjemenki                  (zbirka poezije, HDP, 2015.)
Haljina Obscura                (zbirka poezije, Matica hrvatska Karlovac, 2011.)
Ljudi bez parka                 (zbirka priča, udruga za kulturu Knjigomat, 2009.)

Ostali mediji
The Motel in the Well        (kratak film u suradnji sa Sarom Rajaei, 2016.)

Nagrade
Zdravko Pucak, nagrada Matice hrvatske (Karlovac) za zbirku poezije autora do trideset godina starosti (2010.)
Nagrada za kratku priču Filozofskog fakulteta u Zagrebu (2007.)

Povratak na prethodnu stranicu